Levná dovolená ŘECKO - CHALKIDIKI
Theo beach LunaVila Vergina Luna LUX Asprovalta Fotogalerie Kontakt
CK Lunatour


Katalog 2021

Katalog 2021


Dovolená Řecko

Video CK Lunatour

Video CK Lunatour

Dovolená Řecko
Levná dovolená v Řecku
Dovolená Řecko

 
Pojištění proti úpadku

Pojišťovna

Dovolená Řecko

Najdete nás na facebooku.

Dovolená Řecko

  0582538

Dovolená Řecko


 
Valid HTML 4.01


Dovolená Řecko


  www.mspetrovice.cz
Apsrovalta a Nea VrasnaAsprovalta


Asprovalta


Asprovalta


Asprovalta


Asprovalta


Asprovalta


Asprovalta je poměrně klidné a útulné pobřežní městečko ležící v mořském zálivu Strymonikós, na půli cesty mezi městy Thesaloniky a Kavala. Město je od severu kryto zeleným pohořím se spoustou vyhlídek a od jihu zásobeno dostatkem slunce a čerstvého mořského vzduchu, což má za následek příjemné klima a stále se zvyšující zájem turistů ze všech koutů světa.

Vysoká návštěvnost a oblíbenost tohoto letoviska nutí k jeho neustálému rozmachu a každým rokem pocítíte příjemné změny ve výstavbě nového turistického zázemí, kterým si vás chtějí místní obyvatelé získat, abyste se opět a rádi vraceli.

Pláže jsou tu klidné a upravené, s pozvolným vstupem do moře, měří cca 3 km. Jsou téměř po celé délce pobřežní promenády lemované útulnými tavernami a obchůdky, které vás budou na každém kroku lákat k mlsání či nákupu. V poměrně velkém množství těchto restaurací dostanete jídelní lístek v češtině nebo se dokonce česky domluvíte.

Věříme, že pokud chcete užít příjemnou a klidnou dovolenou , zázemí města Asprovalta a naše CK vám toto nabízí, ať je vám 5 nebo 80 let.


ASPROVALTA - OKOLÍ A HISTORIE

Samotné městečko neoplývá starověkou historií antického Řecka, ale jeho strategická poloha byla zřejmě významnou křižovatkou dějin.

Pobřeží, na kterém město leží, bylo výhodně umístěno pro vylodění vojsk, ať už Achájů, Dórů, Helénů, Turků, nebo vojsk Alexandrových při častých bojích o Soluň či nedaleké starověké sídlo Amphipholis.

Amphipholis leží asi 20 km od Asprovalty blízko dřívější důležité obchodní stezky mezi Evropou, Tureckem a Řeckem. Od moře bylo chráněno spoustou bažin, od severu horami a řekou Stimonas, proto se dlouho nedařilo jej dobít. Obyvatelé a vyšší třída města se údajně podíleli i na zakládání Athén.

Nedaleko Asprovalty je i rodiště známého starověkého myslitele Aristotela, který položil základy důležitým vědám jako je meteorologie, metafyzika, přírodověda a dalším. Ve svých zápiscích popsal stovky rostlin a živočichů. Stageira, rodiště Aristotela, leží cca 20 km JZ od Asprovalty, nedaleko městečka Olimpiada. Při její návštěvě můžete obdivovat staré hradiště ve vesnici Rendina, jeho školu a v Nové Stageiře jeho sochu a stálou expozici výplodů jeho fyzikální nadčasové fantazie, kterou uvedl do reality. Podle jeho poznatků se učí do dnešní doby. Jeho bádání probíhalo v okolí jeho bydliště, tedy i v místech, kde Asprovalta leží.

Pokud Asprovaltu navštívíte a milujete poznání, je okolí Asprovalty tím správným místem pro vaši dovolenou.
"Krásu jako jedinou
ze všech hodnot můžeme spatřit."

Platón  Vyberte si z naší nabídky výletů a poznávejte krásy Řecka!  
L.Bartoš 2008

Kouzelné chalupy v Čechách i na Slovensku Scholl - dámská obuv , která nezklame Vaše nohy. Přebalovací pult pro miminka.